Pi čaj, miláčik

Pi čaj, miláčik

Galéria

Brilantná francúzska komédia z divadelného zákulisia, ocenená Moliérovou cenou ako KOMÉDIA ROKA

PI ČAJ, MILÁČIK

Brilantná francúzska komédia z divadelného zákulisia, ocenená Moliérovou cenou ako KOMÉDIA ROKA!

Významná divadelná spoločnosť skúša bulvárnu hru. Je niekoľko dní pred premiérou. Nič nie je pripravené: technický personál je flegmatický, garderobierka neochotná a duchom neprítomnej režisérke všetko prerastá cez hlavu. Medzi hercami vládne elektrizujúca nálada, hlavná predstaviteľka je na pokraji nervového zrútenia kvôli prvému milovníkovi – synovi producenta, ktorého si „nanominoval“ do hry. Nemotorne, nesmelo, naivne a ťarbavo vchádza po prvýkrát na javisko. Takto sa začína vaudeville v podaní takmer „kalamitných“ hercov. Poviete si: Hotová katastrofa! Omyl. Skvelá zábava!

Naša komédia poodhalí oponu do divadelnej „kuchyne“. Tam, kam mnohí nesmú! Ale vy musíte! Čaká na vás dvojitá porcia výdatného smiechu.

Diváci sa stávajú svedkami nielen poslednej generálky pripravovanej hry, ale aj jej premiéry. Namiesto toho, aby boli herci perfektne pripravení na deň D, dokonale popletú všetky svoje repliky a výstupy. Premiérový večer sa mení na peklo. Je to priam „delírium“. Ich snaha sa zvrhne na smiešny až bláznivý kolotoč zábavných situácií. Nepredvídateľné momenty sa valia jeden za druhým. Herci sa zúfalo snažia zachrániť, čo sa dá. Závratnosť absurdity sa mení na smiech. Ale len my vieme, že nejde o nič výnimočné – je to jednoducho: DIVADLO.

Divadlo hereckej hravosti, konverzačnej bezprostrednosti, situačnej ľahkosti, až akrobatickej mrštnosti. Výsmechu aj irónie.

hrajú: Zuzana Tlučková / Lucia Vráblicová, Dávid Hartl / Peter Makranský, Jana Lieskovská / Karin Olasová, Pavol Plevčík / Peter Kočiš, Martin Kaprálik / Přemysl Boublík, Miroslava Drínová / Lucia Lapišáková, Tibor Halada

preklad: Igor Navrátil, kostýmy: Diana Strauszová, scéna: Dorota Cigánková, úprava a réžia: Svetozár Sprušanský

Inscenácia úspešne zabávala divákov tri divadelné sezóny v Divadle Nová scéna Bratislava.

Termín : 24.04.2023

Čas : 18.00hod.

Miesto : Kino Apollo

Cena : 18,-Eur

Predaj : MIC, www.kultura.lucenec.sk, www.ticketportal.sk, www.maxiticket.sk

Dĺžka podujatia: 120 minút
Rok výroby: 2022
Dátum lokálnej premiéry: 24. apríl 2023
Dátum svetovej premiéry: 21. september 2022

Kliknutím na dátum alebo čas zobrazíte podrobnosti predstavenia
Pondelok, 24. 4. o 18:00 Vypredané
Kino Apollo
Názov: Pi čaj, miláčik
  Premiéra Slovenská verzia Vhodné od 15 rokov
Cena: 18,00 €
Miesto: Kino Apollo
Novohradská č. 5
984 01 Lučenec
Zobraziť na mape