Jan Bogdan - Sólo tour (violončelový koncert)

Galéria

Milujete zvuk violončela, Johanna Sebastiana Bacha, či iné svetové diela pre violončelo?

Osemnásobný držiteľ ocenenia Talent Novej Európy, violončelista Jan Bogdan ktorý pôsobí v Izraeli prináša svoje sólové turné exkluzívne po prvýkrát na Slovensko.

Na Slovensku ho mali fanúšikovia možnosť počuť niekoľkokrát, najmä ako sólistu so Štátnou filharmóniou Košice či Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu.

V rámci svojho exkluzívneho turné zavíta do siedmich slovenských miest a naplní zvukom svojho violončela výnimočné priestory synagóg, kostolov a koncertných sál.

Na týchto špeciálnych koncertoch predstaví najvýznamnejšie diela violončelovej literatúry, vrátane asi najznámejšieho diela od Johanna Sebastiana Bacha, Prelúdium z prvej suity G dur, sólovú suitu španielského skladateľa Gaspara Cassadó a jedinečnú sonátu pre sólové violončelo ktorú skomponoval Zoltán Kodály.

Program koncertu tak ponúka návštevníkom výnimočnú príležitosť, hudobne cestovať v čase od baroka až po 20. storočie.

Laureát mnohých medzinárodných súťaží Jan Bogdan hral v minulosti aj pre holandskú kráľovnú Beatrix a ako prvý slovenský umelec sólovo debutoval v sále Izraelskej filharmónie v Tel Avive. Spolupracoval aj s umelcami ako Dalibor Karvay a orchestrami Viedenskej a Izraelskej filharmónie. Na svojom konte má stovky koncertov v rôznych krajinách sveta vrátane Viedenskej Štátnej Opery či slávneho Musikvereinu vo Viedni.

Rok výroby: 2024

Kliknutím na dátum alebo čas zobrazíte podrobnosti predstavenia
Štvrtok, 25. 4. o 19:00 Kúpiť
Synagóga
Názov: Jan Bogdan - Sólo tour (violončelový koncert)
  live
Cena: 12,90 €
Miesto: Synagóga
Adyho 69/7
984 01 Lučenec
Zobraziť na mape